poniedziałek, 15 listopada 2010
Wprowadzono w Polsce zakaz palenia papierosów

I znów mniej wolności...

Ciekawa sprawa - Państwo pozwala na handel papierosami i czerpie z tego ogromne zyski, ludzie popadają w nałóg palenia, a następnie Państwo uderza w tych ludzi, wprowadzając kary za palenie w miejscu publicznym.

A dlaczego Państwo nie zakaże sprzedaży papierosów, aby ludzie się nie truli? Odpowiedź jest prosta: wpływy z podatku akcyzowego są zbyt cenne!

Parę lat temu wprowadzono w Hiszpanii podobny przepis. Okazało się, że jest to przepis martwy i nikt go już dzisiaj nie przestrzega. Poza tym, właściciele pubów w obronie wolności zawieszali w swoich lokalach (na znak protestu) olbrzymie znaki "Zakaz zakazywania".

Przeglądając Internet znalazłem taką oto propozycję na ominięcie tego przepisu: trzeba zacząć otwierać lokale tylko dla palących na tzw. "zaproszenia". Kto nie pali, nie ma wstępu.

23:32, hrabia1964 , POLITYKA
Link Komentarze (3) »
niedziela, 14 listopada 2010
Katastrofa smoleńska

Wiele już Polakom nakłamano w tej sprawie - nie zanosi się, aby prawda została ujawniona. Dlatego potrzebny jest tzw. zdrowy rozsądek.

Proponuję zastanowić się nad jednym podstawowym faktem: czy normalnym jest to, że samolot uderzający w ziemię z tak niskiej wysokości rozlatuje się na drobne kawałki?

Czy znacie już przyczynę katastrofy, bo ja tak.

12:28, hrabia1964 , POLITYKA
Link Dodaj komentarz »
Miałem sen, piękny sen...

ciąg dalszy nastąpi...

01:23, hrabia1964
Link Dodaj komentarz »
Konkurs na prezydenta Polski wygrał Komorowski

W tytule czytamy: "Konkurs na prezydenta Polski wygrał Komorowski" - tytuł jest prowokacyjny, ale jakże prawdziwy.

Nie tak dawno odbywał się konkurs na prezydenta Polski - czemu nie wybory a konkurs? Odpowiadam: wybory prezydenckie byłyby wtedy, gdyby w szranki stanęli "mężowie stanu". W sytuacji, gdy żaden z kandydatów nie zasługuje na miano "męża stanu", wybory zamieniają się w konkurs typu: wybierzmy najlepszego z najgorszych.

I żeby wszystko było jasne: to nie jest mój prezydent.

00:59, hrabia1964 , POLITYKA
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3